Buradasınız : Projelerimiz

Elazığ Çocuk ve Gençlik Merkezi

Elazığ Çocuk ve Gençlik Merkezi -

Ülkemizin tüm illerinde görüldüğü gibi sokak çocukları ismi ile adlandırdığımız kimsesiz ve başı boş sokağa bırakılan, sömürülen, kötü niyetli insanlar tarafından kullanılan fakir ve kimsesiz çocukların bir merkezde toplanarak reabilite edilmeleri ailelerine ve topluma faydalı birer fert haline getirilmeleri amaçlanmıştır.

Bu merkezde her türlü kursların verilmesi aktiviteler düzenlenerek bu genç neslin topluma kazandırılması amaçlı İlimizde böyle bir gençlik merkezine ihtiyaç olduğu düşünülmüştür. Bu tarihte Elazığ Valisi olarak görev yapan Vali Osman Aydın tarafından gündeme getirilen bu okulun Vakfımız ile müşterek inşa edilmesi teklif edilmiş, bu teklif Vakıf yönetim kurulu tarafından olumlu karşılanmıştır. Hazineden alınan 11.000 m 2 arsa üzerinde 1050 m 2 inşaat alanlı binanın inşaatına 2002 yılında başlanılarak 2005 yılında bitirilip Elazığ Valiliği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne törenle teslim edilmiştir.

İşçilik, yapım ve kontrollük hizmetleri Vakfımız tarafından yapılan binanın tümü tamamen yalıtımlı, teknolojiye uygun malzemelerden inşa edilen bu merkez için yapılan toplam harcamanın ⅔ oranı Vakfımız tarafından karşılanmıştır.

Bu Merkezde; Sosyal hizmetleri Kurum personellerince ( uzman öğretmen) davranış kuralları günlük yaşamda karşılaşılan zorluklar, sokak ve sokaktaki tehlikeler konusunda bilgilendirme ve ailelerin bilgilendirilmesi sağlanmaktadır. Bunların yanında;

- Beden Eğitimi ve spor
- Resim
- İngilizce
- Türkçe
- Bilgisayar gibi alanlarında gençlerin topluma kazandırılması amaçlı destek eğitimi verilmektedir. 


Ocak 2017