Buradasınız : Projelerimiz

Bizim Külliye Dergisi

Bizim Külliye Dergisi -

Bizim Külliye Dergisi 1999'da yayın hayatına katıldı. Hamisi İzzetpaşa Vakfıdır.

İzzetpaşa Vakfı adına Sahibi Prof. Dr. Necip İLHAN,
Yazı İşleri Müdürü Vakfımızın Genel Sekreteri Mustafa YALÇIN,
Genel Yayın Yönetmeni Nazım PAYAM'dır.
Dergimizin mutfak bölümünde ise Tashihte, Mahmut BAHAR; dizgi ve tasarımda, Aydın KARABULUT; Röportajda, Kemal BATMAZ, Basın ve Medyada Gıyasettin DAĞ bulunmaktadır.

Bizim Külliye, teknolojinin küçülttüğü dünyayı sanatla, edebiyatla mahallinde büyütmeye namzettir. Eli kalem tutanlarıyla merkez-taşra bütünlüğü sağlayarak, kültürümüze; edebiyatımıza ve sosyal hayatımıza hizmet eder. Mensuplarının duygu ve fikrine sanat yoluyla işlerlik kazandırmayı, çevresini kültür diliyle tanıştırmayı amaçlar.
Bizim Külliye, bilgi ve görgüsü yettiğince imla tutarsızlıklarından, yanlış, bozuk cümlelerden, standart dil ile yazılmış bir metnin arasına yöre ağzı ve argo sözler serpiştirmekten sakınır. Sözcük kullanımında yanılmış olsa da tercihi hep "Türkçe" bildiği olmuştur.

Evet, Bizim Külliye mensupları için Türkçe sevgisi, vatan sevgisi kadar muazzezdir, yücedir.

Nitekim "Nitelikli sanat" anlayışından ödün vermeyen Bizim Külliye 2007'de Türkiye Yazarlar Birliği'nce, 2008'de Balkan Aydınlar ve Yazarlar Birliği'nce yılın dergisi seçilmiştir. TÜRKSAV'ın düzenlediği 19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri' nden birini de Bizim Külliye Dergisi almıştır. 2015'te 7. İstanbul Edebiyat Festivali'nde "İstikrarlı ve kaliteli yayınlarından ötürü" Bizim Külliye Dergisine "Şeref Beratı" sunulmuştur. 


Bizim Külliye Dergisi Sitesine gitmek içi tıklayınız

Ocak 2017